Minkštų baldų gamybos procesas

Šiuo metu masinės gamybos minkštųjų baldų pramonė yra labai plačiai išvystyta. Vien Lietuvoje juos siūlančių gamintojų ir platintojų suskaičiuotume tikriausiai ne vieną dešimtį. Nepaisant to, šių baldų poreikis vis tiek yra labai didelis. Pastebimos tendencijos, jog žmonės yra linkę baldus keisti bent kas penkerius metus.

Ne paslaptis, kad didelis vartojimas ir didžiulė baldų paklausa skatina baldų gamintojus nuolat ieškoti naujų technologinių sprendimų ir juos tobulinti. Pagal paskirtį yra išskiriamos tam tikros minkštų baldų grupės – tai buitiniai, vaikams skirti baldai, visuomeninės paskirties ir pan. Taip pat gali būti išardomi, transformuojami, klijuoti ir daugelis kitų. Atsižvelgiant į tai, skiriasi jų  konstrukciniai sprendimai, naudojamos skirtingos medžiagos ir žaliavos, keliami skirtingi reikalavimai.

Dar iki baldų gamybos proceso, jie turi būti sukurti. Tai atlieka baldų dizaineriai, kurie nuolatos seka naujausias tendencijas ir tobulina jau sukurtus arba kuria naujus dizainus. Tik vėliau seka pats baldų gamybos procesas, kuris apima atskirus etapus. Tenka pripažinti, kad šiame procese kūrybos yra gana mažai, kadangi viskas didžiąja dalimi atliekama automatizuotai.

Minkštų baldų gamybos procesas prasideda baldinių apmušimo audinių, minkštinančių bei kitų reikalingų medžiagų išpjaustymu, supjovimu, sukirpimu. Tai atliekama pasitelkiant tam specialiai pritaikytus vadinamuosius išklostymo stalus, ant kurių vyksta kirpimas. Priklausomai nuo gamybos apimčių ir taikomų tam tikrų standartų, išklostymas gali būti atliekamas rankiniu būdu arba mechanizuotas.

Prieš pjaunant, klojinys yra mechaniškai suspaudžiamas pasitelkiant pagalbines priemones, kad nejudėtų, ir kompiuterinių programų pagalba vyksta tikslus klojinių pjovimas. Tuo pat metu atliekamos visos reikalingos atžymos, įpjovos siuvimui, detalės atitinkamai sukomplektuojamos ir keliauja į siuvimo procesą.

Maždaug taip, siūlė po siūlės, čia gimsta mums įprasti baldai, kurie vėliau atkeliauja ir į mūsų namus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.