Domofonai namų apsaugai

Domofonas tai specialus prietaisas montuojamas prie namų įėjimo durų leidžiantis kontroliuoti asmenų patekimą pro tas duris. Su šio prietaiso pagalba namų savininkas gali girdėti ir matyti tai, kas vyksta kita pus durų. Domofonas yra puiki priemonė prie kitų apsaugos priemonių padedančių užtikrinti turto ir jo savininkų saugumą.

Skirtingos domofonų rūšys

Dažniausiai domofonai skirstomi į dvi skirtingas kategorijas: audio ir video domofonai. Pirmieji ypatingi tuo, kad suteikia galimybę savininkui identifikuoti įvykius vykstančius už durų tik girdimo garso pagalba. Video domofonai yra išmanesnis sprendimas, mat leidžia girdėti ne tik garsą, bet ir matyti vaizdą. Be viso to, video domofonai neretai turi ir vaizdo įrašymo funkciją, kuri leidžia išsaugoti įrašą ir prireikus pateikti vaizdinius įrodymus policijai. Šiuolaikiniai domofonai tampa dar populiaresni dėl galimybės pajungti juos belaidžiu ryšiu. Iš vienos pusės toks pajungimo būdas paprastesnis ir nereikalauja krūvos papildomų laidų, iš kitos belaidžiai įrenginiai yra ženkliai brangesni už laidinius, o jų patikimumas nėra toks didelis, kaip norėtųsi. Bazinė belaidžio video domofona komplektacija namams susideda iš kelių dalių: išorinio panelio, kuriame yra skambučio mygtukas ir kamera bei vidaus skydelio su monitoriumi.

Domofono pasirinkimo taisyklės

Tam, kad išsirinkti tinkamiausią domofoną reikia atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  1. Reikalingas išorinių panelių ir kamerų skaičius. Planuojant domofono pagalba kontroliuoti kelis praėjimus teritorijoje prireiks kelių išorinių panelių.
  2. Monitoriaus charakteristikos. Visų pirma svarbu atkreipti dėmesį į monitoriaus didį ir jo rezoliuciją. Kuo aukštesni reikalavimai detalumui tuo didesnis ir geresnės raiškos monitorius turi būti pasirinktas. Tam, kad vaizdas būtų pakankamai detalus rekomenduojama rinktis įrenginius su 7 colių ar didesniais ekranais.
  3. Užrakto tipas, jo patikimumas ir išorinio panelio charakteristikos. Lauko sąlygomis naudojami prietaisai privalo atitikti IP65 atsparumo klasės standartą. Kitu atveju prietaisas bus ne ilgaamžis, gali atsirasti gedimai.

 Domofonai tai puikūs apsaugos prietaisai siekiant paprastai vykdyti bent jau minimalią namų ar kiemo apsaugą. Jų pagalba galima lengvai identifikuoti kitoje domofono pusėje stovinčius asmenis ir nuspręsti įlesti juos į patalpas ar ne.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.