Kokia turėtų būti ideali šarvojimo salė

Laidojimo tradicijų yra daug ir įvairių, tačiau jas visas vienija keletas momentų. Vienas jų – šarvojimo salė. Norintys suorganizuoti įspūdingas laidotuves, turėtų gerai pasvarstyti, kokia šarvojimo salė jiems tinka labiausiai. Kokia gi turėtų būti ideali šarvojimo salė – štai kur geras klausimas…

Šarvojimo salės dažniausiai įkurdinamos laidojimo namuose, dažnai ir zakristijos patalpose šalia bažnyčių, miestelių seniūnijų patalpose. Tai viešos paskirties patalpos, kuriose nuolatos keičiasi lankytojai, todėl vyrauja tam tikras stilius ir funkcionalumas.

Šarvojimo salėje atskirti svečių ir namiškių krėslai

Šarvojimo salėje namiškiai praleidžia daug laiko. Kartais net dvi dienas iki laidotuvių, todėl artimiausiems velionio šeimos nariams turėtų būti išskirta atskira vieta. Dažniausiai tai krėslai šalia karsto vietos, tuo tarpu svečiams reikia tenkintis kiek atokiau esančiais krėslais, suolais ar kėdėmis. Namiškių kėdės turėtų būti pakankamai patogūs, kad juose būtų galima praleisti ilgas valandas. Svečiams komfortas nėra būtinas, nes jie dažnai užsibūna 10-20 minučių, tada išeina.

Rami muzika

Visą dieną laiką leidžiant laidojimo namuose, tyla yra praktiškai nepakenčiama. Kaip ir atėjusiųjų šnabždesys. Kartais galima nugirsti tokių dalykų, kad norisi iš karto suorganizuoti kitas laidotuves gretimoje salėje. Stresas yra baisus dalykas, todėl su juo kovoti padeda rami, nors ir nebūtinai sakralinė muzika. Muzika gali pasirūpinti laidotuvių namų darbuotojai, kadangi jie turi įvairios muzikos ir sakralinių kūrinių įvairiomis kalbomis.

Aukų dėžutė

Įteikti vokelį su auka mirusiųjų artimiesiems kartais yra gana sudėtinga. Tada tenka perduoti auką tolimesniems giminaičiams viliantis, kad jie bus sąžiningi ir vokelį perduos laidotuves organizuojantiems žmonėms. Čia gali padėti matomoje vietoje pastatyta aukų dėžutė, į kurią dedami vokeliai. Auka perduodama bekontakčiu būdu. Vėliau laidotuvių organizatoriai duoda raktą nuo aukų dėžutės tiesioginiams užsakovams – tiems žmonėms, kurie apmokės visas paslaugas. Saugu ir patikima.

Virtuvėlė ir stalas užkandžiams

Neperdėsime sakydami, kad virtuvėlė laidojimo namuose šalia šarvojimo salės yra kur kas daugiau, nei vieta užkasti ir atsigerti. Tai ypatinga socialinė vieta, kur su velionio artimaisiais susitinka seniai besimatę giminės ir pažįstami. Todėl virtuvėlėje reikia ne tik šaldytuvo, bet ir didelio stalo bei kėdžių. Taip pat virtuvėlė turėtų būti kuo tolimesniame kampe nuo šarvojimo salės, nes ne visada virtuvėlėje ir salėje atmosfera būna vienoda, o nuotaikos – slegiančios. Vieta, kur susitinka seniai besimatę giminės, kad ir tokia liūdna proga, yra labai svarbi.

Šarvojimo salė turi būti apšviesta tinkamai. Tiksliau, turėti galimybę sumažinti arba padidinti apšvietimą. Tai nėra jokia problema su apšvietimą valdančiomis lempomis. Svarbu įtikti įvairiems poreikiams ir tradicijoms.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.